Clandrasyachting

BODRUM-KUZEY ON İKİ ADALAR-BODRUM

1.Gün: BODRUM
Saat 15.30’dan itibaren konuklarımız karşılama görevlisi tarafından kamaralarına yerleştirilir. Tur ve tekne hakkında kısa ön bilgiler verildikten sonra servis, akşam yemeği ile başlar.

2.Gün: KOS (İSTANKÖY)
Gümrük işlemlerinin ardından Kos Adası’na hareket edilir. Burada dilerseniz şehir turu yapabilirsiniz.

3.Gün: LEROS
Leros’un ünlü Xirokampos Koyu’na kahvaltı ve yüzme molası için yola çıkılır. Daha sonra birçok koy ve köyü ile dağlık, yeşil, güzel bir ada olan Leros’a geçilir. Dilerseniz merkezde bulunan Platonos’ta bisiklet kiralayarak ya da yayan bir gezi yapıp, dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçelerini görebilirsiniz. Platanos’tan 300 basamak yukarıdaki Leros Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

4.Gün: PATMOS
Sabah saatlerinde Aziz Jhon’a ev sahipliği yapmış olmasıyla bilinen Patmos Adası’na doğru yola çıkılır. Çevredeki koylardan birinde yüzme molası verilir. Kahvaltı sonrası istenirse Manastır ziyareti yapılabilir.

5.Gün: LİPSİ
Platis Giolis gibi birçok kristal mavisi sulara sahip plajları bulunan Lipsi Adası’na doğru hareket edilir mevcuttur. Şehir merkezi beyaz evleri, birçok kafeterya, taverna ve restoranlarıyla görülmeye değerdir. 7.yy’dan kalma Catopanaghia ve 15.yy’dan kalma olan Panopanaghia kiliselerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

6.Gün: KALİMNOS
Yüzyıllardır halkın geçimini süngercilikle sağladığı bu adada Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi harika plajlar bulunmaktadır.

7.Gün: AKVARYUM-BODRUM
Gümrük işlemleri için Türkiye’ye giriş yapılır. Cam gibi denizinde yüzerken balıkların size eşlik edeceği Akvaryum Koyu’nda yüzme molası verildikten sonra akşam yemeği ve son konaklama için Bodrum Limanı’na geçilir.

8.Gün: BODRUM
Kahvaltı sonrası turumuz sona erer.

Tur bilgi formu
Scroll to Top
× Merhaba !