Clandrasyachting

BODRUM- GÖKOVA KÖRFEZİ 2- BODRUM

1. Gün: BODRUM
Saat 15.30’dan itibaren konuklarımız karşılama görevlisi tarafından kamaralarına yerleştirilir. Tur ve tekne hakkında kısa ön bilgiler verildikten sonra servis, akşam yemeği ile başlar.

2. Gün: BODRUM-ALAKIŞLA BÜKÜ-ÇÖKERTME
Kahvaltıdan sonra Alakışla Bükü ’ne doğru hareket edilir. Arzu edilirse Alakışla Bükü’ndeki eski Bizans Köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve konaklama için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’ye geçilir.

3. Gün: TUZLA KOYU-İNGİLİZ LİMANI
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla Koyu’na hareket edilir. Tuzla’da öğle yemeği ve yüzme molası verildikten sonra, akşam yemeği ve konaklama İngiliz Limanı’nda yapılır.

4. Gün: İNGİLİZ LİMANI-KARACASÖĞÜT
Sabah Karacasöğüt’te geçilerek burada kahvaltı edilir. Tekneye yeniden su ve kumanya takviyesi yapılması için burada bir süre demirli kalınır. Bu sırada isteyen misafirler ekstra olarak düzenlenen tur ile Dalyan çamur banyosu ve İztuzu Plajı’na cipler ile gidebiliyor. Akşam yemeği ve konaklama, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de yapılır. Arzu edilirse buradan 20 dakika mesafedeki Marmaris’e gezi düzenlenebilir.

5. Gün: SEDİR ADASI-LÖNGÖZ
Kahvaltıdan sonra Sedir Adası’na hareket edilir. Burada Orta Çağ’da Rodoslu şövalyelerin barınak yeri olarak kullandığı, Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai Ören Yeri bulunuyor. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılıyor. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı deniliyor. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasak. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmış. Bu tür kum bugün yalnızca Tunus’ta bulunuyor. Sedir Adası’na giriş ücretli. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılır. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.

6. Gün: KARGILI KOYU-ORAK ADASI
Kahvaltıdan önce Kargılı Koyu’na hareket edilir. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak Adası’’na geçilir. Akşam yemeği ve konaklama bu güzel adada yapılır.

7. Gün: PAPUÇBURNU-BODRUM
Sabah, zümrüt renkli suları ve sakin suları ile ünlü Pabuçburnu’na doğru yola çıkılır. Sonrasında teknemiz Bodrum Limanı’na dönüş yapar, son konaklama burada yapılır.

8.Gün: BODRUM
Kahvaltı sonrası turumuz sona erer.

Tur bilgi formu
Scroll to Top
× Merhaba !